Топ-10 місць у Дністровському каньйоні, які ви просто мусите побачити

Всё о туризме в Украине: новости, рассказы, впечатления. Кроме Крыма и Карпат, для которых выделены отдельные разделы форума
Ответить
Anastasiia
Сообщения: 2
Зарегистрирован: 31 май 2017, 09:31

Топ-10 місць у Дністровському каньйоні, які ви просто мусите побачити

Сообщение Anastasiia »

Місто Заліщики. Власне кажучи, з нього ми і починаємо багато наших маршрутів, або ним закінчуємо. Це невеличке містечко, що розкинулося на берегах Дністра, і розташоване у Тернопільській області. Якщо перейдете міст через річку, ви опинитесь вже у Чернівецькій області. Місто відоме виноробством через особливий, середземноморський м’який клімат. Саме через це минулого та позаминулого сторіччя в Заліщиках був облаштований курорт для заможних європейців. Місто з’явилося близько 1469 року поряд із селом Добрівляни. Сьогодні Заліщики потроху відновлює свій статус курортного містечка, а тернопільчани полюбляють його за сонячні пляжі як у минулі часи.

Джуринський водоспад. Вважається найбільшим рівнинним водоспадом, має висоту 16 метрів і 3 каскади. Він розташований біля давнього міста Червоногород, яке припинило своє існування ще кілька століть тому, і наразі про місто нагадують тільки розвалини Червоногородської фортеці. Доречі, вона також вважається однією із пам’яток культури Дністровського каньйону. За легендою, водоспад має штучне походження. Коли у Середні віки турки планували захопити фортецю, вони перерубали кам’яний кряж між двома ділянками річки Джурин, таким чином змінивши тодішнє русло і скерувавши її в іншому напрямку.

Урочище Пустельня. В цьому урочищі знаходиться печера скит Пустельника, неподалік від якої тече мінеральне джерело. Саме в цьому місці проливаються Дівочі Сльози. Дівчатка, не бійтеся їхати сюди, це лише назва красивого водоспаду, що спадає тоненькими струменями води зі скелі, порослої мохом, як фата нареченої.

Острови інь-янь. Нижче селища Берем’яни Дністер намив казкової форми острівці, що у певний період року при повній воді виглядають, як символ інь-янь. Їх варто спостерігати з високого берегу каньйону. Кажуть, що острови утворилися наприкінці 60-х років внаслідок повені.

Нагорянські говди. Скелі близ селища Нагоряни Чернівецької області. Пам’ятка розташована у мальовничій Вороновицькій меандрі, і за даними геологів, є залишками давнього бар’єрного рифу. На схід від Нагорян тягнуться Шишкові говди, серед яких виділяються Дід, Баба і Внучка. Назва має сумне походження. За легендою, Бог подарував літньому подружжю донечку, яка виросла і покохала простого сільського парубка. Батьки, завжди бажаючи кращої долі своїй дитині, заборонили їй виходити заміж за бідного парубка, але сватали за багатого чоловіка. Від туги за коханим дівчина кинулася у Дністер з кручі. Сьогодні на скелях майорить національний прапор, а селище Нагоряни є одним із пунктів для відвідування на Дністрі.

Раковецький замок. Збудований у 17 столітті в селищі Раковець Львівської області, із фортецею для оборони від турецької навали. У 1768 році фортеця згоріла і не була реконструйована. Сьогодні на місці давнього замку залишилися мури і вежі – пам’ятка для туристів. Село дуже маленьке за численністю і нараховує всього 207 чоловік.

Китайгород. Невеличке село Кам’янець-Подільського району Хмельницької області з населенням у 480 осіб. Колись його територія знаходилася під водами Сарматського моря, а саме поселення, вірогідно, було створене у часи, коли люди вірили, що Земля тримається на китах. Звідси, власне, і походить назва села. Незважаючи на нечисленну кількість населення, в селі розташовані церква, костьол, панський маєток та фортеця. Селище омивають річки Тернава та Окунь. Село цікавить не тільки своєю історією і культурою, але й археологією та геологією, адже тут виходять на поверхню древні силурійські відслонення.

Печера Оптимістична. Найбільша на сьогодні відома печера України, вона також посіла перше місце у книзі рекордів Гіннеса як найдовша печера Євразії. На сьогодні вивчено та досліджено понад 250 км, а ще скільки може ховатися під землею! Вона була відкрита лише у 60-х роках львівськими спелеологами, і з тих пір в ній активно проводяться дослідження, а також туристичні програми. Печера цікава своєю геологією та будовою, кристалами, а також скульптурами, створеними спелеологами, що проводять у ній дослідження.
Бакота. Древне селище Кам’янець-Подільського району Хмельницької області, і сучасна пам’ятка архітектури. Село було затоплене у 80-х роках після будівництва Дністровської ГЕС, а його жителі переселені. У давні часи село було осередком язичницьких святилищ і курганів, а перші довідки про нього датуються 1024 роком. У середні віки Бакота була політично-адміністративним центром Дністровського Пониззя. Поблизу села розташовані скельні монастирі, засновані ще Антонієм Печерським. У 1996 році обвал верхньої скелі Білої гори знищив багато печер та усипальницю з настінними розписами і фресками XI—XIII століть, але в одному місці збереглися залишки келій і руїни Михайлівської церкви.

Хотин і фортеця. Кінцівка багатьох маршрутів Дністром. Неподалік від Хотина закінчується каньйон, і Дністер тече в долині. Велична стародавня фортеця визирає на туристів з правого берегу Дністра. Саме місто належить до Чернівецької області, а фортеця збудована у XIII столітті. Наразі є пам’яткою архітектури, відкрита для відвідувань як музей. Місто належало свого часу до Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, Молдовського князівства, Російської імперії.

Наша міні-мандрівка добігла кінця, але те, що ми можемо зараз вам розказати – це крапля у Дністрі. Долучайтеся до нашої команди, і ви зможете відкрити набагато більше таємничого Дністра.
phpBB [video]
Ответить

Вернуться в «Туризм в Украине»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость