Старовинний замок Паланок у Мукачеві

Ласкаво просимо на найкращий форум для мандрівників, які хочуть дослідити Українські Карпати та Закарпаття! Тут ви можете поділитися історіями та відгуками про свої враження від Карпат, отримати останні новини з туризму на Гуцульщині та дізнатися про найкращі туристичні місця в регіоні. Цей форум є ідеальним місцем для мандрівників, щоб обговорити та відкрити для себе неймовірні дива Карпат
Відповісти
Аватар користувача
Fayne
Повідомлень: 19
З нами з: 11 січня 2024, 18:52
Звідки: Україна

Старовинний замок Паланок у Мукачеві

Повідомлення Fayne »

Замок Паланок у Мукачеві
Замок Паланок у Мукачеві
Усі туристські путівники багатьом туристам радять відвідати Закарпаття. Посеред широкої рівнини, що називається долиною Латориці, на південному заході височіє самотньо гора. Верхівку гори вінчає вежа старовинного замку. В Україні не дуже багато пам'яток аналогічних до цієї. Угорці, русини-українці, австрійці та інші народи протягом тисячолітньої історії фортеці проливали кров і піт у могутніх її стінах.

Сотні облог і штурмів пережив замок Паланок у Мукачеві. Багато разів він змінював своїх власників. Королі і князі, барони і графи хотіли ним володіти. Служив і князівськими хоромами, і королівською резиденцією, і столицею Трансільванії. Що й казати, події, роки, люди на його сучасний вигляд наклали відбиток. Замок Паланок у Мукачеві розташований на горі походження вулканів шістдесяти восьми метрової висоти. Він здалеку має вигляд кам'яної невеликої будови, а поблизу являє собою каскад терас із різноманітною будовою. А саме вежами, стінами, будинками. Його загальна площа чотирнадцять тисяч квадратних метрів. Він складається з трьох частин: Середнього, Верхнього і Нижнього замків Паланок у Мукачеві.

Найстарішим є Верхній, він розташований на самій вершині гори, Нижній - нижчий на десять метрів, а Середній розташований на терасі. Набув сучасного вигляду в сімнадцятому столітті, коли завершили забудову всіх чотирьох терас. Комплекс являє собою витягнутий дещо скошений прямокутник. Весь оточений стінами з каменю завтовшки в три метри і сухим ровами десятиметрової глибини.

Навколо нього розміщуються вісім бастіонів, зведених у сімнадцятому столітті. На бастіонах раніше знаходилася артилерія. Біля самих воріт у Нижній, будівництво якого закінчили 1670 року, знаходяться два кулястих бастіони, які прикривають у разі небезпеки вхід. Трохи раніше поруч знаходилася сторожова вежа, її залишки можна побачити і на сьогоднішній день. Це було основне місце для дислокації варти, його від Середнього відокремлював рів із мостом, що піднімався. Розміщено навколо Середнього чотири бастіони.
Замок Паланок у Мукачеві
Замок Паланок у Мукачеві
palanok-400x266.jpg (17.37 Кіб) Переглянуто 608 разів
Замок Паланок у Мукачеві має внутрішній великий двір, оточений триповерховими будівлями. Раніше тут містилися лицарський зал, казарми для гарнізону, комори та кухні. Підносяться за Середнім мури з каменю, збудовані в чотирнадцятому столітті. Це стіни Верхнього, у триповерхових будівлях якого розміщувалася давно резиденція власників. Його з північної частини захищають два бастіони. Розміщені в ньому каплиця, три круглі вежі, князівські палати. Знаходиться у внутрішньому дворі колодязь, який являє собою унікальну споруду глибиною вісімдесят п'ять метрів. Ще в шістнадцятому столітті навколо гори викопали водяний рів і укріпили частоколом із дуба, а саме паланком. Походить від цього паланка і сучасна назва замок Паланок у Мукачеві.

Більшість археологів припускає, що на горі укріплення стояло ще в дев'ятому столітті, хоча сучасники точної дати заснування не знають. У десятому столітті належала територія Закарпаття до Київської Русі. Стало причиною появи замку Паланок у Мукачеві стратегічне вигідне положення на шляху кочового племені. Повторювалися кочівницькі набіги дуже часто, але він жодного разу не був захоплений.

В одинадцятому столітті королівство Угорщини захопило Закарпаття, цим періодом датують про нього перші письмові згадки. Відтоді він став угорським. Хроніка Угорщини свідчить, що укріплена мурами з каменю за часів правління короля Ласло, 1086 року цитадель витримала штурм і п'ятиденну облогу половців хана Кутеска. Її не взяли навіть орди Батия, що пройшли Закарпаттям на початку 1241 року. Фортецю після їхнього відходу значно укріпили на випадок нової навали монголо-татар.

У період із тринадцятого по чотирнадцяте століття він був власністю королів Угорщини династії Арпадовичів та Анжу, а саме Людовика Великого, Карла Роберта, Єлизавети Анжуйської. Охороняв військові та стратегічні шляхи, мав на чолі з капітаном постійний гарнізон. Виконали основні споруди в романському стилі. Складався з однієї вежі-донжона квадратної форми.

У той період часу це було модною фортифікаційною спорудою. Стратегічне, військове розміщення сприяло в ньому зацікавленості королівської угорської династії. Але, під кінець чотирнадцятого століття отримав нового власника. Був ним родич короля Угорщини Жигмонда, великий князь Федір Корятович. На початку 1705 року цитадель стала столицею Трансільванії.

Перевели сюди монетний двір. Тривала вісім років боротьба повстанців з Угорщини проти поневолення Австрії. Але, потихеньку повстання затухало. Захоплювали австрійці все нові угорські території. У 1711 році він залишався єдиним опорним пунктом повстанської армії. У середині червня цього року капітулювали захисники. На два століття став власністю корони Австрії.

У вісімнадцятому столітті його на в'язницю перетворили. Став однією з суворих політичних австро-угорських в'язниць. Будучи в'язницею, він пережив дуже велику пожежу, в період якої згоріли повністю всі споруди з дерева. На початку 1848 року його перетворили з політичної в'язниці на звичайну, потім її 1896 року ліквідували.

На сьогоднішній день замок Паланок у Мукачеві є відреставрованою середньовічною фортецею. Працюють у ньому галерея картина з виставкою живописців, історичний музей, художній салон. Тут є комфортні кав'ярні, які радо зустрічають відвідувачів із різних країн.
Аватар користувача
DenIIF
Повідомлень: 31
З нами з: 28 вересня 2020, 16:31
Контактна інформація:

Re: Старовинний замок Паланок у Мукачеві

Повідомлення DenIIF »

Замок Паланок, також відомий як Мукачівський замок, розташований у місті Мукачево на заході України. Це одна з найвидатніших фортифікаційних споруд в Україні, що має багату історію, яка простягається від IX століття до наших днів.

Замок побудований на вулканічному пагорбі заввишки близько 68 метрів. Його початкове будівництво розпочалося у X-XI століттях, але найважливіші архітектурні доповнення та реконструкції були здійснені у XIV-XVII століттях.

Замок складається з трьох частин: Верхнього, Середнього та Нижнього замків. Верхній замок – найстаріша частина, збудована на найвищій точці пагорба. Середній та Нижній замки були додані пізніше і містять численні будівлі, які використовувалися для різних адміністративних та військових потреб.

Замок Паланок виконував важливу оборонну функцію, захищаючи регіон від численних ворожих нападів. Його стратегічне розташування та добре спроектовані оборонні споруди робили його майже неприступним. У XVII столітті замок став резиденцією трансільванських князів Ракоці, які відіграли значну роль в історії Угорщини та Закарпаття.

Сьогодні Мукачівський замок є важливим туристичним об'єктом, де розташовані музеї, що розповідають про багату історію регіону, а також проводяться різноманітні культурні заходи та фестивалі.
Відповісти
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Туризм у Карпатах”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей