Риболовля та активний відпочинок - корисні поради

Незалежно від того, чи є ви досвідченим рибалкою чи новачком, цей форум є ідеальним місцем для спілкування з іншими рибалками та обговорення всього, що стосується риболовлі. Тут ви можете поділитися порадами та прийомами, поставити запитання та отримати поради від досвідчених рибалок. Ми прагнемо створити дружню та гостинну атмосферу, тож приєднуйтеся до нас і давайте разом розділимо нашу любов до відпочинку на природі!
Відповісти
innytur
Повідомлень: 8
З нами з: 13 лютого 2024, 13:42

Риболовля та активний відпочинок - корисні поради

Повідомлення innytur »

Вплив погодних умов на вибір вудилища для зимової ловлі сома

Багато рибалок вважають, що намагатися ловити саме взимку – марна справа, оскільки ця риба практично всі холоди проводить у сплячці. Але це зовсім так. Є методи, що дозволяють ловити сомів навіть за таких умов. І саме про них, а також про те, які при цьому потрібно брати з собою вудилища, ми вам зараз і розповімо.

Ключове попередження
Головна проблема при лові сомів полягає в тому, що вони практично постійно сидять по зимувальних ямах, де ловити їх заборонено, згідно із законами України. Так що ваше завдання - знайти схоже скупчення, яке не потрапило в офіційний список подібних ям, який регулярно оновлюється і в якому вказуються географічні координати місць. Якщо знайти змогли – шанси зловити сома взимку у вас хоча б з'являються.

Техніка лову
Тут все відносно просто. Ще восени варто визначити координати потенційно перспективних місць. Коли лід стане досить міцним, пробурити його над ними і, використовуючи ехолот, упевниться, що так, це яма і там хтось реально є. Після цього можна братися за вудку. Оскільки мова йде про зимову рибалку, то це будуть і зимові вудилища – короткі, з товстими пробковими рукоятками, великими зимовими котушками та вершинками к якості сигналізаторів клювання. Приманки – лише штучні. Або їстівний силікон з джиг-головкою не менше 20 грамів і від 10 см завдовжки, або аналогічного розміру воблер. Кольори – виключно яскраві, тому що в зимувальній ямі вода буде однозначно трохи каламутною. Прикорм марний, живці теж не дуже ефективні, оскільки соми взимку реально сплять і атакують здобич суто рефлекторно.
Головна проблема - підвести приманку якомога ближче до риби. Буквально "впритул" - тільки це може викликати її рефлекторну атаку. Так що бурити над обраною ямою вам доведеться багато та активно. Як і перекидати приманки, а також активно ними грати. Найкраща техніка – постукування по дну з періодичним підніманням сантиметрів на 40 і повторним зануренням.
Друга проблема – мова все ще йде про сома, здорову рибину, яка легко перегризає волосінь, якщо не використовувати особливо міцний повідець. Тому вудилище має бути максимально міцним. Якість вершинки, при цьому, не дуже важлива - ви відразу розумітимете, коли сом клює, так що тут теж основний акцент на міцність, а не на чутливість.

Вплив погоди
Як уже говорилося, сом майже всю зиму спить. Однак під час снігопадів та похмурих днів, тобто – при зміні рівня атмосферного тиску, він може почати виявляти деякі ознаки активності. Але навіть у цьому випадку вам все ще не доведеться міняти вудлище - воно так само повинно бути максимально щільним і з максимально міцною вершинкою. Що стосується температури, то вона впливатиме виключно на рівень вашого комфорту, бо в зимувальних ямах соми її взагалі не відчувають – лише тиск.

Теги:
innytur
Повідомлень: 8
З нами з: 13 лютого 2024, 13:42

Re: Риболовля та активний відпочинок - корисні поради

Повідомлення innytur »

Планування харчування для багатоденних зимових походів

Попереднє планування – запорука успіху будь-якого походу. Особливо зимового та багатоденного. Адже в ньому потрібно передбачити багато чого – місця ночівлі, вибір правильного спорядження і, звичайно ж, планування раціону харчування. І ось про це планування ми вам зараз розповімо докладніше.
 • Калорійність. Будь-який похід – значне фізичне навантаження та витрати калорій, які потрібно якось компенсувати. Емпіричним шляхом було встановлено, що класичні 2 тисячі калорій на людину на день недостатньо. У піших походах середнього рівня складності потрібно орієнтуватися на 3,5 тисячі, а важкого – на 4,5-6. В середньому. Оскільки тут підключається одна неприємна особливість людського організму – необхідність акліматизації. Актуально це як для гірських походів, так і для зимових. Тобто перші дні 2 вам через стрес практично не буде хотітися їсти навіть в умовах значного навантаження. Тільки пити, тому термос для заварювання кави чи солодкого чаю вам знадобиться обов'язково. Ну і якась солодка дрібниця для перекусів. Швидкі вуглеводи у цій ситуації будуть особливо корисними.
 • Кількість. Знову ж таки емпіричним шляхом було встановлено, що в зимовому поході людині потрібно в середньому 600-800 г їжі на день, із співвідношенням білків, жирів та вуглеводів 1/1/4. Причому це чиста вага без урахування упаковки, яка ще раз на півтора, а то й на 2, її збільшує. Саме тому останнім часом стали особливо популярними зневоднені продукти, яких можна брати із собою брати набагато більше, та пластикові упаковки. Як «оригінальні», так і майларові пакети із зіп-застібками.
 • Різноманітність. Цей момент важливий виключно із психологічної точки зору. Збалансована, смачна та різноманітна їжа не тільки привносить в організм необхідну кількість калорій, але й покращує настрій.
 • Особливості приготування. Розраховувати на те, що на місці вашої ночівлі вдасться знайти достатню кількість сухого палива, не варто. Краще орієнтуватися на туристичні газові пальники та страви, що не потребують додаткового приготування.
 • Перекушування. У зимових походах із привалами все складно. Як правило, він один на день - великий з ночівлею, коли встановлюється табір і готується багаття. Так що саме вечеря буде «найсвіжішою» і найбільш калорійною, а на сніданок, найчастіше, залишатиметься те, що не доїли ввечері. А вдень доведеться розраховувати виключно на перекушування і підготовлений вранці термос для заварювання кави.
 • Організаційні моменти. У багатоденні зимові походи не ходять поодинці. Тому питання розрахунку кількості продуктів та їх вибору краще довірити найдосвідченішому члену групи. Йому також доведеться враховувати й індивідуальну непереносність та харчові уподобання інших людей, а потім ще й розподіляти між ними всі необхідні продукти. Тож може вийти так, що вам доведеться нести із собою не лише свою власну їжу. І це нормально.
innytur
Повідомлень: 8
З нами з: 13 лютого 2024, 13:42

Re: Риболовля та активний відпочинок - корисні поради

Повідомлення innytur »

Підбираємо бюджетну лодку для весняної риболовлі

Лов з човна дозволяє значно розширити можливості будь-якого рибалки. Стає простіше і місця міняти, і рибальські аксесуари із собою перевозити. Тож зараз ми розповімо вам про те, що корисно знати тим, хто збирається вибрати собі бюджетний човен для весняної риболовлі.

Важливе уточнення
У зв'язку з військовим становищем, рух маломірних плавзасобів на водоймах України категорично заборонено. І так, це стосується навіть надувних човнів. Тож купити їх хоч і можна, але використовувати – ні. І краще не ризикувати, бо приймуть вас за диверсанта – і що тоді? У кращому разі штраф, а в найгіршому… Але ми не про це. Адже купити бюджетний човен зараз все ще можливо. І він має відповідати наступним вимогам.

Яким критеріям повинен відповідати човен для риболовлі
Отже, розглядаємо саме бюджетний варіант. Він має відповідати таким критеріям:
 • Розмір. Одномісний, тому що щось більше вам точно не знадобиться. Та й коштує воно дорожче.
 • Тип керування. Гребне. Хороший човновий мотор коштує чи не стільки ж, скільки і сам човен. Тож якщо вам потрібне бюджетне рішення – то лише весла. Це автоматично означає, що ловити вам доведеться тільки на водоймищах без течії або зі слабкою течією, використовуючи якір.
 • Матеріал. Або полівінілхлорид, або гума. Але нам цікавіший перший варіант, тому що він міцніший, а у весняних водоймах багато чого неприємного плаває, що може випадково проколоти дно або корпус надувного човна. Тож хоч гума і дешевша, але тут на компроміси краще не йти.
 • Тип дна. М'яке. Що означає, що вставати в такому човні на повний зріст не варто.
 • Кіль чи плоске дно? Плоске, тому що ми не будемо використовувати мотор, а у разі пошкодження дна, напевно, встигнемо дістатися до берега до затоплення.
 • Додаткові рибальські аксесуари. Сидіння входять до базової комплектації, весла та кріплення для них – теж, насос і базовий набір для ремонту - аналогічно. А без решти в бюджетній комплектації можна й обійтися. Крім якоря, а він коштує від 300 грн.
Скільки це все буде коштувати?
У самій базовій комплектації бюджетний човен для риболовлі навесні зараз коштує від 3000 грн. Приклад - Ладья ЛТ-240С. Саме бюджетна модель, що відповідає всім перерахованим нами критеріям. Але, як ми вже зазначили, ловити на такому човні краще лише на ставках чи не дуже великих озерах, не відпливаючи далеко від берега.
innytur
Повідомлень: 8
З нами з: 13 лютого 2024, 13:42

Re: Риболовля та активний відпочинок - корисні поради

Повідомлення innytur »

Як має бути сучасний туристичний аутфіт для весняного гірського походу

Гірський похід - досить складне випробування для туриста, навіть якщо в ньому не буде повноцінних альпіністських сходжень або ділянок для скелелазів. Тому до вибору спорядження для нього потрібно підійти максимально відповідально і брати з собою тільки найкраще, наприклад, термокухлі зоджіруші або гірські черевики від Scarpa Manta. І зараз ми розповімо вам, що саме вам доведеться взяти із собою обов'язково для весняного походу в гори.
Взуття
Найважливіша річ для гірських походів. Обов'язково з рифленою підошвою, яка не ковзає по льоду або мокрому каменю. Обов'язково з протектором для захисту носкуи. Бажано – дихаюча, з мембранними тканинами, які не пропускають бруд та воду всередину, але випускають вологе нагріте повітря назовні. Також бажані щільна шнурівка, вбудована анатомічна устілка та мала вага.
Дощовик
Погода в горах навесні непередбачувана – дощ чи сніг із дощем можуть піти чи не будь-якої миті, навіть якщо в прогнозі про них нічого не сказано. Так що дощовик у вас має бути обов'язково. Міцний, досить великий, щоб прикрити цілком і тіло з головою, і рюкзак. Зберігати його краще безпосередньо під клапаном рюкзака або його зовнішній кишені.
Одяг
Обов'язкова термобілизна, оскільки навесні ще прохолодно, особливо вночі. Обов'язкові термошкарпетки, можна з компресійним ефектом. Штани із міцної синтетики, з гумками в районі щиколоток, які або заправляються в черевики, або поєднуються з гамашами. Тонкий светр та шапка із флісу – він досить добре ізолює, але при цьому не заважає тілу дихати. Куртка з мембранних тканин, які не заважають випаровуватись поту. Дві пари перчаток – тонкі флісові для звичайних умов і повноцінні гірські зимові, якщо погода ускладниться. Головний критерій при виборі одягу – щоб у ньому було не спекотно рухатись у нормальному темпі. На випадок, якщо температура опуститься нижче запланованого – підштанники та товстий светр. Крім того, одяг повинен бути із яскравим забарвленням, щоб вас було простіше виявити. І непромокальним – про всяк випадок.
Для їжі та води
Краще, звичайно, брати з собою повноцінний термос, але і термокухлі зоджируші для весняного гірського походу теж зійдуть, оскільки вони досить міцні, місткі і не бояться трясіння чи випадкових падінь. Також варто взяти із собою й парочку термоконтейнерів для їжі.
Трекінгові палиці
А ось це одна з сучасних тенденцій, яка стає все більш популярною, особливо серед любителів гірських походів. Використання таких палиць серйозно знижує навантаження на ноги та спину, що дозволяє рухатися довше та швидше. А ось як вибирати конкретно їх – ми вам розповімо іншого разу.
innytur
Повідомлень: 8
З нами з: 13 лютого 2024, 13:42

Re: Риболовля та активний відпочинок - корисні поради

Повідомлення innytur »

Делілька способів використання ножів для виживання

Є спеціалісти, яким для того, щоб досить комфортно почуватися в дикій місцевості, достатньо одного ножа. Але не звичайного, а «ножа виживання». І ми зараз розповімо вам, що з його допомогою можна такого цікавого зробити.
Рубка дров
Якщо постаратися, то таким інструментом можна звалити дерево. Не дуже товсте, звісно – але для багаття чи створення сховища цілком підходить. Хитрість полягає в тому, щоб використовувати техніку, яка називається «батонінг». Тобто ви ставите лезо під кутом до поверхні дерева і акуратно б'єте по обуху якою-небудь деревинкою. Потім повторюєте вже під протилежним кутом. Ножі для виживання цілком витримують такі навантаження.
Копання землі
Як правило, ножі виживання досить великі, щоб їх лезом можна було копати землю. Зазвичай – глину, чорнозем чи щось аналогічне, не дуже кам'янисте. У процесі, зрозуміло, зітреться будь-яке полірування, але така доля будь-якого ножа виживання - служити практичним інструментом. Крім того, його дуже зручно використовувати зняття шару дерну, яким, наприклад, можна зміцнити дах імпровізованого куреня.
Полювання
Тут є кілька варіантів. За допомогою ножа можна виготовити тонкі гілки для пасток, можна прив'язати його до довгої палиці і використовувати як спис або острогу, а можна і просто метати його в ціль. Однак останнє не рекомендується при полюванні на велику дичину, оскільки потрапити в неї ви може і потрапите, але не факт, що вона відразу загине. А ось втекти вона точно спробує втекти і якщо у вас немає навичок ходіння кривавим слідом, то ви втратите свій основний інструмент.
Обробка здобичі
Ножі виживання досить гострі, щоб їх можна було використовувати для зрізання м'яса, не побоюючись, що вони затупляться об кістки.
Ударний інструмент
Повний хвостовик і міцна рукоятка гарантують, що ніж для виживання можна використовувати як молоток. А деякі навіть спеціально оснащуються загостреним виступом – так званим «склобоєм», корисним, наприклад, якщо потрібно швидко вибратися з пошкодженого автомобіля.
Додаткові функції
У деяких моделей рукоять може бути частково порожнистою, а в цій порожнині розміщується якийсь малий набір виживання. Зазвичай там є жилка з гачками, компас, якісь прості сигнальні засоби і т.д.
Розведення багаття
Обухом ножа дуже зручно висікати іскри з фероцерієвого стрижня, який часто є у складі згаданого раніше набору для виживання.
Самооборона
Використовувати ножі виживання для самооборони категорично не рекомендується, оскільки це однозначно є перевищенням допустимих меж. Але пам'ятайте – завжди краще сидіти у теплій в'язниці, ніж лежати у холодній могилі. Так що, якщо інших варіантів немає, ніж виживання може підвищити ваші шанси вціліти у зіткненні.
innytur
Повідомлень: 8
З нами з: 13 лютого 2024, 13:42

Re: Риболовля та активний відпочинок - корисні поради

Повідомлення innytur »

Все що потрібно знати про туристичні газові балони та їх максимальну ефективність

Сучасним туристам не потрібно більше збирати дрова і поратися з розпалюванням, щоб приготувати собі чай, тому що в їхньому розпорядженні вже давно є не тільки термоси для напоїв, які тримають температуру кілька діб, а й різноманітні туристичні пальники та компактні газові плитки. Щоправда, тепер перед ними постає нове завдання – навчитися розумітися на газових балонах. Як мінімум – знати, що саме з того різноманіття, що є на сучасному ринку, їм підходить. І саме про це ми вам зараз розповімо.

Що потрібно знати про туристичні газові балони
Практично вся потрібна інформація про газовий балон вказується на його маркуванні. Воно дозволяє дізнатися про наступне:
• Бренд-виробник. Відома марка – гарант більшої надійності.
• Тип газу. Пропан, бутан, ізобутан або їхня суміш. Зазвичай використовується пропан - він дешевше, доступніше, непогано горить за низьких температур. На другому місці - бутан, оскільки він дає більше тепла на одиницю об'єму. Ну а ізобутан із них найбільш безпечний з погляду можливості займання. Головне - вибирати той, що може використовуватися вашою туристичною плиткою або пальником.
• Обсяг. Вказується або в літрах, або в грамах. Малий – 230 г, для компактних пристроїв. Забезпечує кілька годин безперервної роботи. Середній – 450 грамів. Може працювати кілька днів на малій потужності. Стандарт – літр. Саме такі балони варто брати із собою у подорож, яка триває кілька днів. Є й більш місткі, але на собі їх носити вже значно складніше.
• Рік випуску. Важливим є тому, що використовувати прострочені балони категорично заборонено, оскільки газ у них поводиться непередбачено.
• Сертифікація, ГОСТ чи щось подібне.
• Рекомендації щодо безпечного використання та зберігання.
Але є й моменти, які на маркуванні не позначаються. Наприклад, типи з’єднань, які бувають такими:
• Різьбове. Найпростіше з'єднання – пальник або його шланг просто накручується на балон. Головне – переконайтеся заздалегідь, що діаметри різьблення балона та пальника збігаються. Даний варіант вважається найпоширенішим на даний момент. І, мабуть, найуніверсальнішим.
• Штуцерне (цангове). Більш складний варіант, що частіше використовується для балонів підвищеного об'єму. Плюс різні виробники використовують різні конструкції, тому універсальністю тут і не пахне. Зате швидко, просто та надійно. Ще й дешевше, ніж різьбові варіанти, тому що для таких балонів можна робити тонші стінки.
• З'єднання проколюванням. Так, у деяких плитках балони реально проколюються спеціальним механізмом. Варіант застарілий та не дуже зручний, тому що виймати такий балон не можна до повного використання.
• Кліпсове (snap-on). Спрощений цанговий варіант для балонів малої ємності.
Крім того, деякі туристичні плити підключаються до балона не безпосередньо, а через шланг із муфтою. Одним із перерахованих раніше способів. Це безпечніше, так як вогонь виявляється на деякому віддаленні, та й стійкіше, оскільки у такої плитки центр маси набагато нижче.
Як бачите, нічого особливо складного. Саме тому туристичні газові балони стали настільки популярними. А якщо ще й ретельно дотримуватися правил їх експлуатації, то вони стають такими ж безпечними, як і термос для напоїв. Тому перед тим, як вирушати в похід, постарайтеся уважно вивчити своє спорядження - це заощадить вам масу часу і сил.
innytur
Повідомлень: 8
З нами з: 13 лютого 2024, 13:42

Re: Риболовля та активний відпочинок - корисні поради

Повідомлення innytur »

Сонячні генератори для кемпінгу, все що потрібно знати

Головний мінус «дикого» кемпінгу, окрім необхідності ретельніше вибирати спорядження, особливо – спальніки, це відсутність доступу до централізованої електромережі. Так що вам доведеться самостійно думати - чим заряджати всі ті гаджети та електроприлади, які ви братимете з собою. І використання сонячних генераторів – один із варіантів вирішення цього питання. Тож зараз ми розповімо вам про них докладніше.
Що таке сонячний генератор
Якщо коротко, то це комплекс із кількох пристроїв – сонячної панелі, акумулятора, інвертора та регулюючої системи, який здатний перетворювати сонячне світло на електричний струм, накопичувати його та використовувати як для зарядки пристроїв, так і для їх постійного живлення. У кращих моделях все, окрім панелей, об'єднується в одному корпусі, в більш простих доведеться ще й додаткові кабелі використовувати.
Переваги сонячних генераторів
• Екологічність. Немає жодних додаткових викидів в атмосферу, та й самі сонячні панелі виробники намагаються виготовляти із екологічно безпечних матеріалів. І все було б чудово, якби не необхідність використовувати традиційні акумулятори, які досі не є абсолютно безпечними для довкілля.
• Низький рівень шуму. Точніше, повна його відсутність у процесі роботи системи. Так що ви можете розміщувати спальники біля працюючого пристрою - і ні про що не турбуватися.
• Високий рівень безпеки. Внаслідок відсутності рухомих частин і горючих матеріалів, ймовірність поломки сонячного генератора досить низька. Єдине потенційне джерело небезпеки – акумулятор. Але якщо дотримуватися техніки безпеки - не розташовувати його біля відкритого вогню, стежити за рівнем заряду, уникати падінь або випадкових поштовхів, то ніяких проблем з ним бути не повинно.
• Невелика вага. Сам генератор важить небагато, а ось панелі до нього…Втім, якщо не йде мова про великі потужності, то і їх теж можна навіть на собі носити.
• Простота обслуговування. Від вас буде потрібно хіба що регулярно протирати сонячні панелі, оскільки забруднення значно знижує їхню ефективність. Ну і слідкувати за показниками регулюючого пристрою.
Недоліки
• Залежність від погоди та часу доби. Вночі вам доведеться розраховувати виключно на накопичений заряд, а за сильної хмарності ефективність панелей значно знижуватиметься. Також вам доведеться підбирати місце з максимальною освітленістю протягом усього сонячного дня або постійно пересувати панелі. Та й з кутом їхнього розташування теж доведеться повозитися.
• Ціна. Так, це дорого. І ремонт сонячних генераторів теж дорогий. І запчастини. Настільки, що навіть відсутність потокових витрат у вигляді грошей на паливо може окупитися лише через роки активного використання.
• Відносно мала потужність. 400 Вт - це для сонячних генераторів вже відмінний показник, що вимагає, щоправда, сонячних панелей вагою в 16 кг. Так що багато гаджетів одночасно заряджати і живити від них у вас не вийде ніяк.
Отже. Сучасні сонячні генератори вже можуть бути альтернативою генераторів бензинових. Так, із застереженнями, та не у всіх ситуаціях, але вже можуть. Подивимося, що з ними буде років через 5, з урахуванням швидкості розвитку сучасних технологій.
innytur
Повідомлень: 8
З нами з: 13 лютого 2024, 13:42

Re: Риболовля та активний відпочинок - корисні поради

Повідомлення innytur »

Обираємо літнє взуття для походу

Будь-який турист вам підтвердить, що найголовніше у пішому поході – не намет, не спальник і навіть не їжа тривалого зберігання чи якісь інші товари для кемпінгу, а правильне взуття. Так як неправильне дуже швидко натере вам ноги, перетворивши подальший похід на справжню муку. Тож зараз ми розповімо вам, як правильно таке взуття вибирати.

Як вибирати взуття для літнього походу

Перше і найголовніше: взуття повинне відповідати ситуації. Так що, якщо ви йдете влітку в гори – беріть одні черевики. Багато ходитимете по пересіченій місцевості – інші. Плануєте поєднати похід зі сплавом річкою – треті. Але ми розглянемо найпростіший варіант – звичайний піший похід не дуже складною місцевістю з невеликим ризиком дощу. Отже.

Формат

Або трекінгові черевики, або кросівки. Перший варіант краще, другий – універсальніший, оскільки підходить і для міста. Про кеди, сандалії та черевики з вираженим підбором краще забудьте одразу. І ще два важливі моменти. Перший – ніколи не йдіть у похід у новому взутті, витратите час, щоб як слід його розносити. А другий - беріть взуття на розмір більше, щоб пальці відчували себе в ньому досить вільно і щоб можна було брати нормальні шкарпетки без ризику заробити мозоль.

Вага
Чим менше, тим краще. В ідеалі, трекінгове взуття має бути таким, щоб після декількох хвилин носіння ви про нього забували.

Підошва

Жорсткість середня – це дозволяє одночасно і знизити навантаження на ногу, і не відчувати дискомфорт від складного рельєфу. Протектор виражений – це знизить ризик ковзання на траві, камінні чи мокрій землі. Зараз особливою популярністю користуються підошви Vibram – вони міцні, добре гасять вібрації та удари, не ковзають та оснащуються антибактеріальним просоченням. Але й простіші варіанти, які можуть все це робити, також допустимі.

Матеріал
Мембрана. Виняток – якщо ви збираєтеся комбінувати похід зі сплавом річкою або плануєте регулярно перетинати річки вбрід. Просто тому, що мембрану категорично заборонено сушити біля багаття. Також бажано наявність вставок для більш ефективної вентиляції. І так, сучасне трекінгове взуття робиться більше із синтетичних матеріалів, а не з класичної шкіри.

Додаткові параметри
Обов'язковий високий верх для більш ефективної фіксації на нозі. Обов'язкова щільна шнурівка - це знизить ризик заробити мозоль. Дуже корисними будуть ортопедичні устілки. Змінні, оскільки це універсальний варіант. Також вкрай корисним буде укріплений гумою носок - щоб не травмувати пальці при випадковому ударі. Що стосується шнурівки, то буде зручніше, якщо у верхній частині будуть не отвори, а кріплення, через які шнурок потрібно перехльостувати. Просто тому, що з ними шнуруватися набагато швидше та зручніше.

Поради інших туристів
З взуттям все набагато складніше, ніж з іншими товарами для кемпінгу. Тут майже не працює принцип «якщо мені підійшло, то й тобі підійде». Тому перед покупкою вам, крім порад від своїх колег, потрібна буде і консультація продавців, які розуміються на тому, як підбирати взуття для різних завдань.

Чи можна знехтувати всіма цими рекомендаціями? Можна, звичайно. Але тільки в тому випадку, якщо похід буде досить коротким, наприклад, одноденним, а рухатись доведеться або звичайними дорогами, або ґрунтівкою. У такому разі і кеди можна брати, і сандалі.
Відповісти
 • Similar Topics
  Відповіді
  Перегляди
  Останнє повідомлення

Повернутись до “Рибальський форум”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей