Риболовля та активний відпочинок - корисні поради

Незалежно від того, чи є ви досвідченим рибалкою чи новачком, цей форум є ідеальним місцем для спілкування з іншими рибалками та обговорення всього, що стосується риболовлі. Тут ви можете поділитися порадами та прийомами, поставити запитання та отримати поради від досвідчених рибалок. Ми прагнемо створити дружню та гостинну атмосферу, тож приєднуйтеся до нас і давайте разом розділимо нашу любов до відпочинку на природі!
Відповісти
innytur
Повідомлень: 5
З нами з: 13 лютого 2024, 13:42

Риболовля та активний відпочинок - корисні поради

Повідомлення innytur »

Вплив погодних умов на вибір вудилища для зимової ловлі сома

Багато рибалок вважають, що намагатися ловити саме взимку – марна справа, оскільки ця риба практично всі холоди проводить у сплячці. Але це зовсім так. Є методи, що дозволяють ловити сомів навіть за таких умов. І саме про них, а також про те, які при цьому потрібно брати з собою вудилища, ми вам зараз і розповімо.

Ключове попередження
Головна проблема при лові сомів полягає в тому, що вони практично постійно сидять по зимувальних ямах, де ловити їх заборонено, згідно із законами України. Так що ваше завдання - знайти схоже скупчення, яке не потрапило в офіційний список подібних ям, який регулярно оновлюється і в якому вказуються географічні координати місць. Якщо знайти змогли – шанси зловити сома взимку у вас хоча б з'являються.

Техніка лову
Тут все відносно просто. Ще восени варто визначити координати потенційно перспективних місць. Коли лід стане досить міцним, пробурити його над ними і, використовуючи ехолот, упевниться, що так, це яма і там хтось реально є. Після цього можна братися за вудку. Оскільки мова йде про зимову рибалку, то це будуть і зимові вудилища – короткі, з товстими пробковими рукоятками, великими зимовими котушками та вершинками к якості сигналізаторів клювання. Приманки – лише штучні. Або їстівний силікон з джиг-головкою не менше 20 грамів і від 10 см завдовжки, або аналогічного розміру воблер. Кольори – виключно яскраві, тому що в зимувальній ямі вода буде однозначно трохи каламутною. Прикорм марний, живці теж не дуже ефективні, оскільки соми взимку реально сплять і атакують здобич суто рефлекторно.
Головна проблема - підвести приманку якомога ближче до риби. Буквально "впритул" - тільки це може викликати її рефлекторну атаку. Так що бурити над обраною ямою вам доведеться багато та активно. Як і перекидати приманки, а також активно ними грати. Найкраща техніка – постукування по дну з періодичним підніманням сантиметрів на 40 і повторним зануренням.
Друга проблема – мова все ще йде про сома, здорову рибину, яка легко перегризає волосінь, якщо не використовувати особливо міцний повідець. Тому вудилище має бути максимально міцним. Якість вершинки, при цьому, не дуже важлива - ви відразу розумітимете, коли сом клює, так що тут теж основний акцент на міцність, а не на чутливість.

Вплив погоди
Як уже говорилося, сом майже всю зиму спить. Однак під час снігопадів та похмурих днів, тобто – при зміні рівня атмосферного тиску, він може почати виявляти деякі ознаки активності. Але навіть у цьому випадку вам все ще не доведеться міняти вудлище - воно так само повинно бути максимально щільним і з максимально міцною вершинкою. Що стосується температури, то вона впливатиме виключно на рівень вашого комфорту, бо в зимувальних ямах соми її взагалі не відчувають – лише тиск.

Теги:
innytur
Повідомлень: 5
З нами з: 13 лютого 2024, 13:42

Re: Риболовля та активний відпочинок - корисні поради

Повідомлення innytur »

Планування харчування для багатоденних зимових походів

Попереднє планування – запорука успіху будь-якого походу. Особливо зимового та багатоденного. Адже в ньому потрібно передбачити багато чого – місця ночівлі, вибір правильного спорядження і, звичайно ж, планування раціону харчування. І ось про це планування ми вам зараз розповімо докладніше.
 • Калорійність. Будь-який похід – значне фізичне навантаження та витрати калорій, які потрібно якось компенсувати. Емпіричним шляхом було встановлено, що класичні 2 тисячі калорій на людину на день недостатньо. У піших походах середнього рівня складності потрібно орієнтуватися на 3,5 тисячі, а важкого – на 4,5-6. В середньому. Оскільки тут підключається одна неприємна особливість людського організму – необхідність акліматизації. Актуально це як для гірських походів, так і для зимових. Тобто перші дні 2 вам через стрес практично не буде хотітися їсти навіть в умовах значного навантаження. Тільки пити, тому термос для заварювання кави чи солодкого чаю вам знадобиться обов'язково. Ну і якась солодка дрібниця для перекусів. Швидкі вуглеводи у цій ситуації будуть особливо корисними.
 • Кількість. Знову ж таки емпіричним шляхом було встановлено, що в зимовому поході людині потрібно в середньому 600-800 г їжі на день, із співвідношенням білків, жирів та вуглеводів 1/1/4. Причому це чиста вага без урахування упаковки, яка ще раз на півтора, а то й на 2, її збільшує. Саме тому останнім часом стали особливо популярними зневоднені продукти, яких можна брати із собою брати набагато більше, та пластикові упаковки. Як «оригінальні», так і майларові пакети із зіп-застібками.
 • Різноманітність. Цей момент важливий виключно із психологічної точки зору. Збалансована, смачна та різноманітна їжа не тільки привносить в організм необхідну кількість калорій, але й покращує настрій.
 • Особливості приготування. Розраховувати на те, що на місці вашої ночівлі вдасться знайти достатню кількість сухого палива, не варто. Краще орієнтуватися на туристичні газові пальники та страви, що не потребують додаткового приготування.
 • Перекушування. У зимових походах із привалами все складно. Як правило, він один на день - великий з ночівлею, коли встановлюється табір і готується багаття. Так що саме вечеря буде «найсвіжішою» і найбільш калорійною, а на сніданок, найчастіше, залишатиметься те, що не доїли ввечері. А вдень доведеться розраховувати виключно на перекушування і підготовлений вранці термос для заварювання кави.
 • Організаційні моменти. У багатоденні зимові походи не ходять поодинці. Тому питання розрахунку кількості продуктів та їх вибору краще довірити найдосвідченішому члену групи. Йому також доведеться враховувати й індивідуальну непереносність та харчові уподобання інших людей, а потім ще й розподіляти між ними всі необхідні продукти. Тож може вийти так, що вам доведеться нести із собою не лише свою власну їжу. І це нормально.
innytur
Повідомлень: 5
З нами з: 13 лютого 2024, 13:42

Re: Риболовля та активний відпочинок - корисні поради

Повідомлення innytur »

Підбираємо бюджетну лодку для весняної риболовлі

Лов з човна дозволяє значно розширити можливості будь-якого рибалки. Стає простіше і місця міняти, і рибальські аксесуари із собою перевозити. Тож зараз ми розповімо вам про те, що корисно знати тим, хто збирається вибрати собі бюджетний човен для весняної риболовлі.

Важливе уточнення
У зв'язку з військовим становищем, рух маломірних плавзасобів на водоймах України категорично заборонено. І так, це стосується навіть надувних човнів. Тож купити їх хоч і можна, але використовувати – ні. І краще не ризикувати, бо приймуть вас за диверсанта – і що тоді? У кращому разі штраф, а в найгіршому… Але ми не про це. Адже купити бюджетний човен зараз все ще можливо. І він має відповідати наступним вимогам.

Яким критеріям повинен відповідати човен для риболовлі
Отже, розглядаємо саме бюджетний варіант. Він має відповідати таким критеріям:
 • Розмір. Одномісний, тому що щось більше вам точно не знадобиться. Та й коштує воно дорожче.
 • Тип керування. Гребне. Хороший човновий мотор коштує чи не стільки ж, скільки і сам човен. Тож якщо вам потрібне бюджетне рішення – то лише весла. Це автоматично означає, що ловити вам доведеться тільки на водоймищах без течії або зі слабкою течією, використовуючи якір.
 • Матеріал. Або полівінілхлорид, або гума. Але нам цікавіший перший варіант, тому що він міцніший, а у весняних водоймах багато чого неприємного плаває, що може випадково проколоти дно або корпус надувного човна. Тож хоч гума і дешевша, але тут на компроміси краще не йти.
 • Тип дна. М'яке. Що означає, що вставати в такому човні на повний зріст не варто.
 • Кіль чи плоске дно? Плоске, тому що ми не будемо використовувати мотор, а у разі пошкодження дна, напевно, встигнемо дістатися до берега до затоплення.
 • Додаткові рибальські аксесуари. Сидіння входять до базової комплектації, весла та кріплення для них – теж, насос і базовий набір для ремонту - аналогічно. А без решти в бюджетній комплектації можна й обійтися. Крім якоря, а він коштує від 300 грн.
Скільки це все буде коштувати?
У самій базовій комплектації бюджетний човен для риболовлі навесні зараз коштує від 3000 грн. Приклад - Ладья ЛТ-240С. Саме бюджетна модель, що відповідає всім перерахованим нами критеріям. Але, як ми вже зазначили, ловити на такому човні краще лише на ставках чи не дуже великих озерах, не відпливаючи далеко від берега.
innytur
Повідомлень: 5
З нами з: 13 лютого 2024, 13:42

Re: Риболовля та активний відпочинок - корисні поради

Повідомлення innytur »

Як має бути сучасний туристичний аутфіт для весняного гірського походу

Гірський похід - досить складне випробування для туриста, навіть якщо в ньому не буде повноцінних альпіністських сходжень або ділянок для скелелазів. Тому до вибору спорядження для нього потрібно підійти максимально відповідально і брати з собою тільки найкраще, наприклад, термокухлі зоджіруші або гірські черевики від Scarpa Manta. І зараз ми розповімо вам, що саме вам доведеться взяти із собою обов'язково для весняного походу в гори.
Взуття
Найважливіша річ для гірських походів. Обов'язково з рифленою підошвою, яка не ковзає по льоду або мокрому каменю. Обов'язково з протектором для захисту носкуи. Бажано – дихаюча, з мембранними тканинами, які не пропускають бруд та воду всередину, але випускають вологе нагріте повітря назовні. Також бажані щільна шнурівка, вбудована анатомічна устілка та мала вага.
Дощовик
Погода в горах навесні непередбачувана – дощ чи сніг із дощем можуть піти чи не будь-якої миті, навіть якщо в прогнозі про них нічого не сказано. Так що дощовик у вас має бути обов'язково. Міцний, досить великий, щоб прикрити цілком і тіло з головою, і рюкзак. Зберігати його краще безпосередньо під клапаном рюкзака або його зовнішній кишені.
Одяг
Обов'язкова термобілизна, оскільки навесні ще прохолодно, особливо вночі. Обов'язкові термошкарпетки, можна з компресійним ефектом. Штани із міцної синтетики, з гумками в районі щиколоток, які або заправляються в черевики, або поєднуються з гамашами. Тонкий светр та шапка із флісу – він досить добре ізолює, але при цьому не заважає тілу дихати. Куртка з мембранних тканин, які не заважають випаровуватись поту. Дві пари перчаток – тонкі флісові для звичайних умов і повноцінні гірські зимові, якщо погода ускладниться. Головний критерій при виборі одягу – щоб у ньому було не спекотно рухатись у нормальному темпі. На випадок, якщо температура опуститься нижче запланованого – підштанники та товстий светр. Крім того, одяг повинен бути із яскравим забарвленням, щоб вас було простіше виявити. І непромокальним – про всяк випадок.
Для їжі та води
Краще, звичайно, брати з собою повноцінний термос, але і термокухлі зоджируші для весняного гірського походу теж зійдуть, оскільки вони досить міцні, місткі і не бояться трясіння чи випадкових падінь. Також варто взяти із собою й парочку термоконтейнерів для їжі.
Трекінгові палиці
А ось це одна з сучасних тенденцій, яка стає все більш популярною, особливо серед любителів гірських походів. Використання таких палиць серйозно знижує навантаження на ноги та спину, що дозволяє рухатися довше та швидше. А ось як вибирати конкретно їх – ми вам розповімо іншого разу.
innytur
Повідомлень: 5
З нами з: 13 лютого 2024, 13:42

Re: Риболовля та активний відпочинок - корисні поради

Повідомлення innytur »

Делілька способів використання ножів для виживання

Є спеціалісти, яким для того, щоб досить комфортно почуватися в дикій місцевості, достатньо одного ножа. Але не звичайного, а «ножа виживання». І ми зараз розповімо вам, що з його допомогою можна такого цікавого зробити.
Рубка дров
Якщо постаратися, то таким інструментом можна звалити дерево. Не дуже товсте, звісно – але для багаття чи створення сховища цілком підходить. Хитрість полягає в тому, щоб використовувати техніку, яка називається «батонінг». Тобто ви ставите лезо під кутом до поверхні дерева і акуратно б'єте по обуху якою-небудь деревинкою. Потім повторюєте вже під протилежним кутом. Ножі для виживання цілком витримують такі навантаження.
Копання землі
Як правило, ножі виживання досить великі, щоб їх лезом можна було копати землю. Зазвичай – глину, чорнозем чи щось аналогічне, не дуже кам'янисте. У процесі, зрозуміло, зітреться будь-яке полірування, але така доля будь-якого ножа виживання - служити практичним інструментом. Крім того, його дуже зручно використовувати зняття шару дерну, яким, наприклад, можна зміцнити дах імпровізованого куреня.
Полювання
Тут є кілька варіантів. За допомогою ножа можна виготовити тонкі гілки для пасток, можна прив'язати його до довгої палиці і використовувати як спис або острогу, а можна і просто метати його в ціль. Однак останнє не рекомендується при полюванні на велику дичину, оскільки потрапити в неї ви може і потрапите, але не факт, що вона відразу загине. А ось втекти вона точно спробує втекти і якщо у вас немає навичок ходіння кривавим слідом, то ви втратите свій основний інструмент.
Обробка здобичі
Ножі виживання досить гострі, щоб їх можна було використовувати для зрізання м'яса, не побоюючись, що вони затупляться об кістки.
Ударний інструмент
Повний хвостовик і міцна рукоятка гарантують, що ніж для виживання можна використовувати як молоток. А деякі навіть спеціально оснащуються загостреним виступом – так званим «склобоєм», корисним, наприклад, якщо потрібно швидко вибратися з пошкодженого автомобіля.
Додаткові функції
У деяких моделей рукоять може бути частково порожнистою, а в цій порожнині розміщується якийсь малий набір виживання. Зазвичай там є жилка з гачками, компас, якісь прості сигнальні засоби і т.д.
Розведення багаття
Обухом ножа дуже зручно висікати іскри з фероцерієвого стрижня, який часто є у складі згаданого раніше набору для виживання.
Самооборона
Використовувати ножі виживання для самооборони категорично не рекомендується, оскільки це однозначно є перевищенням допустимих меж. Але пам'ятайте – завжди краще сидіти у теплій в'язниці, ніж лежати у холодній могилі. Так що, якщо інших варіантів немає, ніж виживання може підвищити ваші шанси вціліти у зіткненні.
Відповісти
 • Similar Topics
  Відповіді
  Перегляди
  Останнє повідомлення

Повернутись до “Рибальський форум”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей