Топ-5 найцікавіших музеїв Верховини

Ласкаво просимо на найкращий форум для мандрівників, які хочуть дослідити Українські Карпати та Закарпаття! Тут ви можете поділитися історіями та відгуками про свої враження від Карпат, отримати останні новини з туризму на Гуцульщині та дізнатися про найкращі туристичні місця в регіоні. Цей форум є ідеальним місцем для мандрівників, щоб обговорити та відкрити для себе неймовірні дива Карпат
Відповісти
ATLAS
Повідомлень: 2
З нами з: 09 березня 2024, 00:43

Топ-5 найцікавіших музеїв Верховини

Повідомлення ATLAS »

ЗображенняРозташоване серед мальовничих краєвидів Карпатських гір селище Верховина (історична назва Жаб’є), надзвичайно багате своєю культурою та історією. Попри те, що Верховина має численні визначні місця, саме маловідомі приватні музеї відображають справжню сутність цього чарівного регіону.
У селищі знаходиться понад тридцять приватних музеїв з різною тематикою, основою якої є гуцульська культура і традиції. Тут можна знайти численні музеї, які розкажуть мандрівникам про життя і побут гуцулів, колоритні вишивки та вбрання, працю на полонинах, сироваріння, обряди, вірування, магію, виготовлення лікувальних настоянок, про гриби в горах, гуцульські музичні інструменти, національно-визвольну боротьбу УПА, меморіальні музеї М. Грушевського, І. Франка, С. Параджанова та багатьох інших відомих українців, що були закохані в Гуцульщину. Ну і звісно як без легенди, - славетного Олекси Довбуша, слава і шана якому донині живе в Карпатських горах.
Давайте відправимося в подорож, щоб розкрити найцікавіші музеї Верховини разом з тур клубом АТЛАС ПРИГОДhttps://www.atlasadventure.com.ua/eksku ... khovynoiu/, що дозволять крокувати у минуле і відчути живий дух спадщини.

МУЗЕЙ ГАЛЄРІЯ ГУЦУЛЬСЬКИХ ТРАДИЦІЙ ТА ОБРЯДІВ https://www.atlasadventure.com.ua/eksku ... khovynoiu/

Крокуйте в минуле та пориньте у живописний світ гуцульської культури Розташований у старовинному дерев'яному будинку, прикрашеному витонченими різьбленнями та яскравими народними мотивами, цей музей служить захоплюючим сховищем старовинних звичаїв та обрядів, переданих через покоління.
Подорожуючи по дотепно складеним експозиціям, ви зустрінете захоплюючий асортимент артефактів, що демонструють характерну майстерність та художнє вміння гуцулів. Від витончених вишивок і ручної роботи дерев'яних посудин до складних писанок, прикрашених символічними мотивами. Познайомитеся з гуцульськими традиціями та обрядами, приміряєте гуцульське вбрання, візьмете участь у майстер-класі гуцульської кухні, приготування страв на печі та пройдете зцілення живою ватрою.

МУЗЕЙ ГУЦУЛЬСЬКОЇ МАГІЇ https://www.atlasadventure.com.ua/eksku ... khovynoiu/

Приготуйтеся до зачарування, коли ви потрапите в містичний світ музею Гуцульської Магії. Загублений серед старовинних лісів і стрімких потоків, цей схований скарб закликає гостей пізнати стародавню містику гір.
Музей магії - це чудове місце для дозвілля любителів гострих відчуттів. Експозиція музею включає предмети, які використовували гуцульські мольфари у своїй лікувальній діяльності, а також в обрядах з передбачення майбутнього та управління природними силами. Карпати завжди вважалися одним із найбільш незвіданих та таємничих куточків України. Ця земля виростила сотні мольфарів та талановитих цілителів. Про них і багато іншого у вас з'явиться можливість дізнатися в загадкових стінах музею гуцульської магії. Найяскравішими експонатами та справжньою гордістю музею є ступка, ніж та хрест, які в різні періоди були головними робочими інструментами карпатських мольфарів. Можна побачити в експозиції також камінь-громовицю, яка, згідно з повір'ями, має дивовижні магічні властивості. Такої сили камінь набув після відколу від великої скелі під час грандіозної зливи та грози.

МУЗЕЙ «ХАТА - СТАЯ»https://www.atlasadventure.com.ua/eksku ... khovynoiu/

Гуцульська старовинна хата-музей, захована серед зелених пасовищ та хвилястих гір, тут можна ознайомитися, а також взяти участь у процесі приготування сиру. Сир «будз», «вурда», бринза з овечого молока - традиційна гуцульська страва. В музеї проводяться майстер-класи з приготування до весілля, дегустації бануша, також можна послухати дримбу і спробувати себе в ткацькому ремеслі. У стінах музею зібрані різні предмети побуту гуцулів, традиційний одяг, посуд, килими. Цей чарівний заклад пропонує колоритну суміш історії, традицій та гастрономічних насолод.

МУЗЕЙ ГУЦУЛЬСЬКИХ МУЗИЧНИХ ІНСТРУМЕНТІВ ТА ПОБУТУ https://www.atlasadventure.com.ua/eksku ... khovynoiu/

Колекція представляє різноманіття інструментів, унікальних для гуцульської культури, кожен із своїм власним характерним звуком та історією. Від гучних мелодій трембіти, гуцульського мисливського рогу, до витончених гармоній скрипки (в тому числі скрипки-довбанки і прямокутна скрипка), цимбал, кози, дримби, тилинки, дубельтівки (різних видів сопілки).
Під час екскурсії можна почути народні пісні та гуцульські співанки (невеликі куплети на різноманітну тематику). Кожна екскурсія - імпровізована, тому навіть кілька разів відвідавши музей, Ви все одно почуєте багато нового та цікавого про життя гуцулів, їхні важкі будні й яскраві свята, гострий гумор і самобутнє мистецтво.

МУЗЕЙ «ДІДОВА АПТЕКА»https://www.atlasadventure.com.ua/eksku ... khovynoiu/

Одним з особливо привабливих виставок є відтворення давньої майстерні аптекаря, з дерев'яними верстатами, мідними казанами та рядом сушених трав, що висять з стелі. Тут відвідувачі можуть побачити демонстрації традиційних трав'яних приготувань та дізнатися про лікарські властивості місцевих рослин.
Після входу відвідувачі зустрічає п’янкий аромат стародавніх трав та м'яке сяйво свічок. Всередині - справжній лабіринт полиць, вкритих скляними пляшечками, керамічними глечиками та старовинними приладдям.
Тут з відвідувачами поділяться вражаючими історіями, проте, як в давнину лікувалися гуцули. Покажуть трави та рослини корисні для здоров’я, помічні чаї, плоди та коріння гір. А також тут зібрана велика кількість міцних та ароматних настоянок для здоров’я, настрою та кохання.

Теги:
Відповісти

Повернутись до “Туризм у Карпатах”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [пошуковий робот] і 0 гостей