Величавий старий дуб в Україні

Вітаємо мандрівників! Цей корисний форум присвячений дослідженню України, - країни, що сповнена неймовірних пам’яток та історій. Тут ви можете знайти новини, розповіді, а також враження про туристичні місця України. За винятком прекрасного Криму і чудових Карпат, для кожного з яких є свої окремі форуми. Тож, якщо ви прагнете отримати натхнення та максимально використати свій час в Україні, приєднуйтесь до нас зараз і подивіться, що може запропонувати наша спільнота на цьому дружньому форумі
Відповісти
Аватар користувача
Fayne
Повідомлень: 19
З нами з: 11 січня 2024, 18:52
Звідки: Україна

Величавий старий дуб в Україні

Повідомлення Fayne »

yuzefinskii-dub-na-ukraine.jpg
yuzefinskii-dub-na-ukraine.jpg (63.4 Кіб) Переглянуто 289 разів
В Україні росте величний старий дуб, якому понад тисячу триста років і його ще називають патріархом. Це дерево є унікальним поєднанням історичної спадщини та природного скарбу, увійшло до десятки старовинних європейських дерев.

Важко навіть усвідомити, скільки довелося старому дубу побачити і пережити на своєму віку. І, хоча впродовж часу, дощі та вітри йому надали схожості зі старовинною руїною, але він своєї могутності не втратив. Цей патріарх росте в урочищі під назвою Юзефінська дача, що знаходиться між селами Березове і Глинне, Рівненська область. З п'ятнадцятого століття належало урочище Юзефін до володінь роду князів Литви - Радзивіллів, і, тому, називалися навколишні ліси Радзивіллівською пущею.

Були Радзивілли командувачами Великого Литовського князівства, а одна з їхніх представниць Барбара коронована була з королем Польщі - Зигмундом. На даний момент Юзефінська дача є пам'яткою природи загальнодержавного значення. Створювалася пам'ятка для того, щоб охороняти старий дуб і молодших його братів шестисот річного віку. Також тут ростуть вікові ялини, могутні сосни Веймутова. У ярусі підліску росте горобина, ліщина, ламка крушина. Покрив трави утворюють кислиця звичайна, копитень європейський, ожина, чорниця. Не дуже великі озерця ділянці надають дуже мальовничого вигляду.

Старий дуб має обхват у дев'ять метрів. Його охоплюють ледь п'ять осіб, та й то, коли візьмуться за руки. Він неодноразово вражався ударами блискавок. І, після одного з них, що стався в червні 1997 року, з нього зрізала товсту гілку, розкроївши кору до землі. Тоді вченими-дендрологами було визначено вік шановного дерева.

Дерево цього ж року почало підсихати, і, щоб врятувати його, ввели на глибину сімдесят метрів спеціальні добрива. На даний момент воно пускає зелені пагони, тільки вже вгору не росте, бо не ті сили. Лише зворушене серце тужливо й тихо стогне. Можливо, за своєю молодістю, або за роками. У вершинах гніздяться птахи, а в товстій корі живуть дрібні численні створіння.
velichavyj-staryj-dub-na-ukraine.jpg
Місцеві жителі старий дуб вважають своїм талісманом, до нього приходять на відпочинок і розмову, дереву допомагають загоїти негодою нанесені рани. А якщо засумнівається хтось із туристів з приводу того, як довго стояти велетень буде, то з упевненістю відповідають, що буде він дивувати ще дуже багато поколінь людини. Багато хто приїжджає сюди з різних міст, торкаються його теплої, пересохлої кори, яка понівечена часом. Тут кожен мандрівник може усамітнитися з природою.
Аватар користувача
DenIIF
Повідомлень: 31
З нами з: 28 вересня 2020, 16:31
Контактна інформація:

Re: Величавий старий дуб в Україні

Повідомлення DenIIF »

В Україні дійсно є величний старий дуб, якому понад тисячу триста років, і його називають Патріархом. Це дерево є унікальним поєднанням історичної спадщини та природного скарбу і входить до десятки старовинних європейських дерев.

Опис і значення
Вік: Дубу більше тисячі триста років.
Місце розташування: Урочище Юзефінська дача, між селами Березове і Глинне, Рівненська область.
Історія: З XV століття урочище Юзефін належало князям Радзивіллам, командувачам Великого Литовського князівства.
Природний заповідник
Статус: Юзефінська дача є пам'яткою природи загальнодержавного значення.
Мета охорони: Охорона старого дуба та інших старовинних дерев (шестисотлітніх дубів), а також вікових ялин та сосен Веймутова.
Опис дуба
Обхват: 9 метрів, охопити дерево можуть лише п’ятеро людей, взявшись за руки.
Пошкодження: Дуб неодноразово зазнавав ударів блискавок. Після удару блискавки в 1997 році було визначено його вік.
Стан: Дерево почало підсихати, але завдяки спеціальним добривам воно пускає зелені пагони. Хоча воно вже не росте вгору, дерево все ще живе і слугує домівкою для багатьох птахів та дрібних створінь.
Флора і фауна
Підлісок: Горобина, ліщина, ламка крушина.
Трав'яний покрив: Кислиця звичайна, копитень європейський, ожина, чорниця.
Мальовничі озерця: Додають ділянці особливого шарму.
Культурно-історичне значення
Князі Радзивілли: Радзивілли були важливими фігурами в історії Великого Литовського князівства. Барбара Радзивілл була коронована з королем Польщі Зигмундом.
Сучасний стан: Юзефінська дача зберігає цінну природну та історичну спадщину, надаючи можливість доторкнутися до старовини.
Цей величний дуб є не тільки природним, але й історичним символом, який втілює в собі силу та витривалість природи через століття.
Відповісти
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Туризм в Україні”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей